Menu

Rok 2019

 • voice10

Koncert grupy Voice i Ale Skład - 22 grudnia

     22 grudnia Mszczonowski Ośrodek Kultury przygotował koncert zatytułowany - HuHuHa, jesień i zima koncert ma! Na scenie pojawiły się dwie grupy wokalne działające w MOK: grupa Voice oraz całkiem nowa formacja: Ale Skład. Cały występ poprowadzili opiekunowie obydwu grup - Piotr Sadowski i Luiza Wirowska-Sadowska.

 


 

 • 20

Koncert gwiazdkowy - 15 grudnia

      15 grudnia Mszczonowski Ośrodek Kultury przygotował dla najmłodszych koncert gwiazdkowy. Rodzice, którzy przyprowadzili swoje pociechy do Ośrodka mogli uczestniczyć wraz z nimi w super zabawie pełnej atrakcji. Śnieżynka, w którą wcieliła się Lady FAMA, losowała na specjalnym kole konkursy i zadania do wykonania. Na zakończenie nie mogło zabraknąć długo wyczekiwanego Św. Mikołaja, który obdarował wszystkich uczestników prezentami. Z pewnością warto było spędzić niedzielne popołudnie, żeby poczuć bożonarodzeniowy klimat. Zapraszamy do obejrzenia galerii z niedzielnego koncertu.

 


 

 • 5

Koncert Danuty Stankiewicz

     14 grudnia w sali teatralno-kinowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbył się bożonarodzeniowy koncert Danuty Stankiewicz o tytule Biała gwiazdka. Artystka przypomniała zgromadzonej publiczności wiele znanych kolęd i pastorałek, zachęcając wszystkich do wspólnego śpiewania. Zamieszczamy poniżej krótką fotorelację.

 


 

 • 15

Wernisaż grupy Kolor - 6 grudnia

      6 grudnia w Małej Galerii MOK odbył się wernisaż prac grupy plastycznej Kolor, której opiekunem jest p. Anna Lipińska. Wystawa, którą będzie można oglądać aż do 6 stycznia, nosi nazwę „Nie tylko malujemy”, gdyż oprócz obrazów prezentowane są też na niej dekoracje bożonarodzeniowe: stroiki, bombki, choinki. Zapraszamy serdecznie do oglądania wystawy.

 

 


 

 • 17

Koncert w prezencie - 4 grudnia

    Koncert w prezencie - tak zatytułowany był występ wychowanków Studia Piosenki Wokaliza oraz formacji tańca Mini-mini i Jazz 1. To najlepszy prezent jaki mogli otrzymać wszyscy zebrani tego dnia na widowni.  Mogliśmy usłyszeć znane przeboje w  wykonaniu podopiecznych p. Iwony Skwarek oraz zobaczyć na scenie niezwykle żywiołowe występy formacji tańca prowadzonej przez p. Martę Lesiewicz. Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

 

 


 

 

 • 1

„Świeczka Zgasła... Czyli sto szaleństw”

      30 listopada w Mszczonowskim Ośrodku Kultury rozpoczął się niesamowity wieczór. Przodek Wielkiego Kompozytora - Stanisław Wójcik – prezes Fundacji im. St. Moniuszki- przywitał wszystkich, którzy przybyli do sali koncertowej MOK-u i wyjaśnił, skąd wzięła się idea stworzenia szalonego spektaklu. Sto szaleństwo czyli świeczka zgasła to opowieść o dojrzewaniu do miłości, przezabawna i inteligentna komedia muzyczna. Pieśni wykonywane na żywo przy akompaniamencie fortepianu, brawurowa gra aktorska i mnóstwo prześmiesznych pomyłek były gwarancją doskonałej zabawy - nie mogło być inaczej. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z tego niezwykłego spektaklu.

 


 

 • 3

Kabaret Polefka - 23 listopada

     23 listopada w sali teatralno-kinowej MOK na scenie zaprezentował się kabaret Polefka.  Został założony przez grupę przyjaciół z Warszawy i Torunia, których połączyła pasja śmiania się i dzielenia się tym śmiechem z innymi, stąpając po kruchym lodzie polskiego absurdu, pokazuje w przezabawny sposób nasze problemy w relacjach damsko-męskich, w sytuacjach zawodowych czy zwykłych, codziennych. W skład kabaretu wchodzą: Joanna Mądry (aktorka), Arkadiusz Smoleński (aktor),Grzegorz Woś (aktor),Sebastian Weikum (muzyk, kompozytor). Wstęp bezpłatny dla mieszkańców gminy Mszczonów został ufundowany przez władze samorządowe i Mszczonowski Ośrodek Kultury.

 


 

 • 2

Spotkanie z piosenką - Święto Niepodległości

   W dniach 12 i 13 listopada mieliśmy zaszczyt gościć zerówki z terenu miasta i gminy Mszczonów.  Dzieci w ramach „Spotkania z piosenką” zaprezentowały utwory związane z Narodowym Świętem Niepodległości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania.

 

 


 

 • 1

Grupa plastyczna Walor z Piastowa

       8 listopada w galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury mogliśmy gościć Klub Plastyka Walor z MOK Piastów. Przedstawiamy krótką fotorelację z wernisażu i zapraszamy Państwa do podziwiania prac . Wystawę można podziwiać do 30 listopada.

 

 

 


 

 • 4

Grupa Kolor

      Obecnie w MOK Piastów prezentowane są prace malarskie Grupy plastycznej KOLOR z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. 18 października odbył się wernisaż wystawy, w którym wzięły udział członkinie Grupy KOLOR. Również tego dnia członkinie Grupy KOLOR wzięły udział w poplenerowej wystawie (plener w Ojrzanowie). Prace zostały zaprezentowane Mediatece w Grodzisku Mazowieckim.

 

 


 

 • 5

Sklep z facetami - 25 października

          25 października o godz. 18.00 na sali widowiskowo-teatralnej MOK odbył się spektakl pod tytułem Sklep z facetami. Na scenie wystąpili: Patrycja Szczepanowska, Sonia Jachymiak i Piotr Wątroba. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z tego występu.

 


 

 

 • 7

Konkurs Piosenki - 24 października

Protokół z posiedzenia jury
Konkursu Piosenki
28. Spotkań Artystycznych Szkół
Mszczonowski Ośrodek Kultury
24 października 2019

 


 

 • 13

Inauguracja MUTW - 27 września

        27 września w sali widowiskowej MOK odbyła się inauguracja roku akademickiego 2019/2020 Mszczonowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.  „Ptaki Ziemi Chełmońskiego” - taki tytuł nosił inauguracyjny wykład i piękna wystawa fotografii Jacka Wierzejskiego. Następnie na scenie wystąpiły łodzianki z zespołu przy Spółdzielni im. Władysława Jagiełły.Dla publiczności wystąpiła także mszczonowska grupa tańcząca Senior Fit Dance. Pod koniec uroczystości wręczono dyplomy i nagrody najbardziej aktywnym słuchaczom roku akademickiego 2018/2019.

 


 

 • image00001

Historia Mszczonowskiego harcerstwa - 14 września

        W sobotę, w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Historia mszczonowskiego harcerstwa w fotografii”, która symbolicznie zamyka rok świętowania stulecia powstania ZHP w Polsce. Pomysłodawcą i organizatorem tego nietypowego upamiętnienia dziejów lokalnego hufca był harcmistrz Zbigniew Grabek, który działa w nim już od 60 lat.

 


 

 • IMG-20190924-WA0006

Grupa Kolor - plener malarski

        Wrzesień 2019 był bardzo intensywnym miesiącem dla Grupy KOLOR z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. W Skierniewicach podczas tegorocznego Święta Owoców, Warzyw i Kwiatów członkinie Grupy KOLOR zaprezentowały swoje prace na wystawie zatytułowanej „Dzikich roślin czar”. Tydzień później przedstawicielki Grupy KOLOR wzięły udział w plenerze malarskim „Śladami Józefa Chełmońskiego” zorganizowanym przez „GEOŻABA” Stowarzyszenie Ziemi Żabiowolskiej.

 


 

 • 70461603_428971757721743_8092769205247541248_n

Dożynki w Osuchowie - 8 września

      8 września, jak co roku odbyły się powiatowo-gminne dożynki w Osuchowie. Tradycyjnie rozpoczęciem dożynkowego festynu było symboliczne dzielenie się chlebem. Na początku wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Mszczonów pod kierownictwem kapelmistrza Jacka Zielonki. Po koncercie  na scenę wyszła młodzież z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury, która zaprezentowała rewię „Na biesiadną nutę”.

 


 

 • 24

Lato w mieście z MOK

     Lato w mieście 2019 - „WAKACYJNY MISZMASZ !”  - dla każdego coś miłego pod takich hasłem Mszczonowski Ośrodek Kultury przygotował tegoroczną akcję lato. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 


 

 • DSC_5152

Podsumowanie - "INWAZJA MISIÓW" 28.05-29.05.2019r. Anna Rieser & Przedszkolaki

         Podsumowanie przedszkolnych odwiedzin w formie autorskiego filmiku stworzonego przez Annę Rieser i jej specjalny przekaz do wszystkich wizytujących naszą Małą Galerię MOK  - "Zgodnie z obietnicą daną moim przedszkolnym Gościom -przedstawiam galerię The Best of the Best wybraną ze wszystkich przekazanych mi misiowych prac cieszę się, że uruchomiłam takie pokłady talentu i misiowej fantazji  dziękuję za super interpretacje mojej dotychczasowej pracy i extra pomysły i wyzwania na przyszłość ". Mszczonowski Ośrodek Kultury również dziekuje serdecznie wszystkim za tak liczne przybycie! 
 

 


 

 • 29

XXIII Jarmark Mszczonowski - 8 czerwca

       Na XXIII Jarmarku Mszczonowskim jak co roku nie mogło zabraknąć atrakcji. Na początku tradycyjnie program artystyczny kierowany był do najmłodszych uczestników.Kolejnym punktem imprezy był występ sekcji tańca cheerleaders i akrobatyki SKF „Fresh”. Następnie na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej. Koncert poprowadzony przez kapelmistrza Jacka Zielonkę, został wzbogacony pokazem tańca i musztry paradnej w wykonaniu grupy tamburmajorek i marżonetek. „Na biesiadną nutkę” - taki tytuł nosił program przygotowany przez Mszczonowski Ośrodek Kultury. Długo wyczekiwana rewia w wykonaniu dzieci i młodzieży z kół zainteresowań działających w MOK prowadzona przez instruktorów: Iwonę Skwarek, Martę Lesiewicz, Piotra Sadowskiego i Marka Baumela rozpoczęła się tuż przed godziną 20.00.

 


 

 • 8

Wernisaż wystawy Anny Rieser - 2 czerwca

        2 czerwca o godzinie 17.00  w małej galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury miała miejsca wystawa prac Anny Rieser, która przyjechała tu do nas specjalnie z niemieckiej Bawarii . Wernisaż był  połączony z misiowym autorskim filmem na dużym ekranie, dzieci wraz z rodzicami mogli wziąć udział we wspaniałej loterii gadżetów, którą odbyła się tuż po seansie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

 


 

 • 33

Dzień dziecka - 1 czerwca

    1 czerwca, jak co roku Mszczonowski Ośrodek Kultury przygotował wiele atrakcji z okazji dnia dziecka. Skwer przy ulicy Sienkiewicza był wypełniony po brzegi. W programie imprezy znalazły się: zabawy i konkursy dla dzieci, teatr mega baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, chodzące maskotki, malowanie twarzy i tatuaży, dmuchane zjeżdżalnie, skręcanie balonów, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wyjątkowego dnia.

 

 


 

 • 21

Dzień dziecka w MOK

  W dniach 30 i 31 maja Mszczonowski Ośrodek Kultury przygotował kilka atrakcji dla najmłodszych z gminy i miasta Mszczonów. Dzieci mogły podziwiać galerię „Inwazja misiów”, następnie odbył się seans filmowy, a zaraz potem bal w klubie młodzieżowym. Wszyscy otrzymali upominki i wspólne zdjęcia na koniec imprezy.

 


 

 • 1

„Inwazja misiów”

         „Inwazja misiów" - taki tytuł nosi wystawa Anny Rieser, która przyjechała prosto z niemieckiej Bawarii. Kilka dni przed wernisażem odbyło się spotkanie autorki z młodymi grupami widzów. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć galerię już wcześniej. Licznie przybyłe grupy mogły wysłuchać ciekawych opowieści na temat prac , jak również dowiedzieć się w jaki sposób powstają. Poniżej przedstawiamy  galerię.

 

 


 

 • 14

V Mazowiecki Konkurs Przyjaciół Słowa im. Wojciecha Siemiona - 9 maja

       Tradycyjnie, jak co roku w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbyło się podsumowanie Mazowieckiego Konkursu Przyjaciół Słowa im. Wojciecha Siemiona.  Na scenie MOK wystąpili artyści zrzeszeni w Unii Poetyckiej im. Wojciecha Siemiona. Przynależy do niej 9 placówek z Mszczonowa, Jaktorowa, Kruszewa, Lutkówki, Józefiny, Kuklówki, Osuchowa, Tarczyna i Białej Rawskiej, które wspólnie działają na rzecz rozwijania artystycznych pasji uczniów.  Na zakończenie  zostały ogłoszone wyniki V Mazowieckiego Konkursu Przyjaciół Słowa im. Wojciecha Siemiona.

 

 


 

 • 9

Pastel abstrakcyjna Klaudii Szreiber

     W dniu 3 maja odbyła się wystawa prac debiutantki - Klaudii Szreiber. Wernisaż uświetnił koncert muzyki klasycznej pt. Wspomnienia Księżycowego Pierrota w wykonaniu muzyków z Gdańska. Klaudia Szreiber mieszka i pracuje w Gdańsku. Tworzenie suchą pastelą jest jej wielką pasją.

 

 


 

 • 25

Turniej teatralny - 25.04.2019

          Jury w składzie: Hanna Fibich - instruktor teatralny, przewodnicząca jury,Bożena Witkowska - teatrolog, Jerzy Janeczek - aktor po obejrzeniu 5 przedstawień teatralnych ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych miasta i gminy Mszczonów postanowiło przyznać następujące miejsca:

 

 


 

 • IMG_2418

Eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

   Eliminacje odbyły się 17 kwietnia 2019 r. w Mszczonowskim Ośrodku Kultury, wzięli w nim udział recytatorzy z Liceum Ogólnokształcącego w Mszczonowie i z Zespołu Szkół w Mszczonowie.

 


 

 • jazz1

Sukces młodych tancerzy ze Studia Tańca Jazz

         Czwartego kwietnia Studio Tańca JAZZ uczestniczyło w „Wiosennych Spotkaniach Tanecznych”, które odbyły się w Sochaczewskim Centrum Kultury w Chodakowie. Podopieczni pani Marty Lesiewicz zdobyli nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: od 7 do 10 lat oraz w kategorii od 11 do 15 lat. Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

 • 1

Wystawa fotograficzna Ryszarda Pękały - 4 marca

       W dniu 4 marca odbył się wernisaż prac autorstwa Ryszarda Pękały. Wystawę fotograficzną mogliśmy podziwiać do 31 marca w małej galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Autor zdjęć urodził się 1943 roku w Radomiu. W latach 1970 - 2002 mieszkał w Piastowie. Od 2003 rok jest mieszkańcem Radziwiłłowa. W latach 70 i 80-tych przebywał na kontraktach w Iraku i Kuwejcie. Kilka zdjęć przedstawionych na wystawie zostało wykonanych w Kuwejcie w 1988. Ryszard Pękała należał do Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego.

 


 

 • 1

XXI Mały Konkurs Recytatorski Powiatu Żyrardowskiego

         Protokół z posiedzenia jury

XXI Małego Konkursu Recytatorskiego Powiatu Żyrardowskiego

                                                                      27 marca 2019r.


 

 

 • IMG_2316

XXXIX Mały Konkurs Recytatorski

PROTOKÓŁ

z posiedzenia jury

XXXIX Małego Konkursu Recytatorskiego

                                                     13 marca 2019 r.


 

 • 10

Dzień Kobiet - Elvis na bis!

     Dnia 09.03.19 r. w Mszczonowskim Ośrodku Kultury obchodziliśmy Dzień Kobiet, wieczór uświetnił mszczonowskim kobietom sam Elvis! Już na początku koncertu porwał publikę  do wspólnej zabawy. Mogliśmy usłyszeć największe hity króla rock'n'rolla: Love Me Tender, Can't Help Falling In Love oraz Always On My Mind. W roli niekwestionowanej gwiazdy muzyki wcielił się z powodzeniem p. Mirosław Deredas. Przez cały czas na sali towarzyszyła niezwykła atmosfera.


 

 • 1

Koncert walentynkowy grupy „Voice” - 17.02.2019

       Miłość niejedno ma imię - z takim hasłem wystąpili podopieczni prowadzonej przez p. Piotra Sadowskiego grupy wokalnej Voice, działającej w MOK.  Młodzi, utalentowani artyści wprowadzili wszystkich zebranych w walentynkowy nastrój.  Dobór repertuaru, jak również wykonanie przedstawionych utworów spowodował zachwyt publiczności, która dała temu wyraz długimi i głośnymi brawami.


 

 • 18

Master Class of Make Up - 16.02.2019

           16 lutego w sali kinowo-teatralnej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbyły się warsztaty makijażu. Na scenie zaprezentowały sie 3 wizażystki, Monika Sonenberg Jarkiewicz - Artysta Plastyk Charakteryzator, Wioletta Wypijewska Stępień - Mistrz Świata Makijażu, Wioletta Uzarowicz - wizażystka gwiazd, szkoleniowiec. Makijaże w różnych technikach stylach. Staranne wykonanie i wielotematyczność pokazu przyciągnęły fanki makijaży. Sala na 6h zapełniła się intensywną wiedzą.


 

 • 13

14 lutego - Jubileusz „Uśmiechu dziecka”

     14 lutego w Mszczonowskim Ośrodku Kultury świętowaliśmy 20 – lecie Stowarzyszenia Uśmiech Dziecka. Fotorelacja poniżej ukazuje jak wiele pracy, serca i zaangażowania włożyli podopieczni fundacji, opiekunowie , przyjaciele i sympatycy Stowarzyszenia. Na początku odbył się spektakl teatralny w wykonaniu podopiecznych Uśmiechu Dziecka. Po przedstawieniu w wykonaniu dzieci niepełnosprawnych wystąpił zespół Sadowscy Family Band , który wzbogacił  swoim występem czwartkową imprezę.


 

 • 40

Zaczarowani muzyką: Koncert - 13.02.2019 r.

       Dzień przed corocznym świętem zakochanych – 13 lutego na sali kinowo-teatralnej mogliśmy podziwiać występ dwóch grup działających w Mszczonowskim Ośrodku Kultury: wokalnej – Wokaliza prowadzonej przez p. Iwonę Skwarek oraz tanecznej Jazz, której przewodniczy p. Marta Lesiewicz. Młodzi artyści zaprezentowali znane i lubiane utwory, nie mogło zabraknąć również nowych kompozycji .


 

 • bal3

Ferie 2019 w MOK

    Tegoroczne Ferie z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury zostały zakończone. Tym razem pod hasłem „Bliskie spotkania z dinozaurami w zimowe, mroźne dni” - nie zabrakło wielu atrakcji zarówno dla najmłodszych, młodzieży jak i dla tych trochę starszych. Każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Zachęcamy do obejrzenia galerii z wszystkich feryjnych zajęć.

 


 

 • 22

XV Gminny Festiwal Przedstawień Jasełkowych - 23 stycznia

XV Gminny Festiwal  Przedstawień Jasełkowych

imienia Wojciecha Siemiona

23 stycznia 2019 r.


 

 • IMG_1176

WOŚP w MOK - 13 stycznia 2019

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem Pomaganie jest dziecinnie proste  dobiegł końca. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Jeszcze przed południem odbyły się dwa seanse kinowe. Następnie mogliśmy podziwiać jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Kan. Mariana Lipskiego w Osuchowie pt. Pójdźmy za gwiazdką. Kolejną atrakcją był występ Orkiestry Dętej OSP w Mszczonowie, którą dyrygował kapelmistrz Jacek Zielonka – zaprezentowali kolędy. Tradycyjnie, jak co roku podczas Wielkiej Orkiestry na scenie zaprezentował się zespół wokalny Słoneczko nadzorowany pod czujnym okiem p. Honoraty Oskiery.


 

 • ab13st16

Wystawa prac Anny Bednarek - 13 stycznia 2019

             W dniu 13 stycznia 2019 r. w Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury została otwarta wystawa prac Pani Anny Bednarek. Na wernisaż przybyło bardzo duże grono zaproszonych gości. Prezentowane prace to malarstwo i fotografia. Wystawę można oglądać do połowy lutego 2019.


 

Odnośniki

Kontakt

MSZCZONOWSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Warszawska 33
96-320 Mszczonów

telefon/fax: (46) 857 16 63
e-mail: mok@mszczonow.pl

[obiekt mapy] Mapa dojazdu