Menu

Wydarzenia - rok 2021

 • teatr

Mikołajki-zapominajki: 11 grudnia

  11 grudnia w sali teatralnej MOK odbył się interaktywny spektakl o tematyce świątecznej dla dzieci w wykonaniu Teatru w Ruchu. Występ był okraszony piękną muzyką i autorskimi piosenkami śpiewanymi na żywo przez aktorów, a dzieci poprzez świetną zabawę dowiedziały się, że w Świętach Bożego Narodzenia najważniejsze jest spotkanie z drugim człowiekiem, pomaganie innym i przepełniająca nasze domy miłość.

 


 

Protokół z Gminnego Konkursu Świątecznego: Święta tuż, tuż... Szopka Bożonarodzeniowa

Protokół z Konkursu Świątecznego

"Święta tuż,tuż... Szopka Bożonarodzeniowa"

Mszczonowski Ośrodek Kultury

Grudzień 2021

Protokół z Konkursu

 


 

Protokół z Gminnego Konkursu Kolęd: Zaśpiewajmy Maleńkiemu

Protokół z Gminnego Konkursu Kolęd 2021

"Zaśpiewajmy Maleńskiemu"

 

Protokół z konkursu: Zaśpiewajmy Maleńkiemu

 


 

 • received_440176227511207

Mikołajkowa zabawa dla dzieci - 4 grudnia

   4 grudnia w sali kinowej odbyła się mikołajkowa zabawa dla dzieci. Dwa wesołe elfy Praculinka i Pyrdek zapewniły dzieciom moc wrażeń i niezapomniane chwile wypełnione zabawą. Nie mogło zabraknąć konkursów, piosenek, bogatej oprawy scenicznej, na koniec pojawił się długowyczekiwany przez dzieci św. Mikołaj. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z mikołajkowej zabawy.

 


 

 • Wieczó_Papieski5

Wieczór Papieski - Nie zastąpi Ciebie nikt...

  22 listopada miał miejsca wyjątkowy spektakl upamiętniajacy papieża Jana Pawła II. Grupa teatralna Trzeci dzwonek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żabiej Woli zaprezentowała półtoragodzinny występ zatytułowany: Nie zastąpi Ciebie nikt. Poniżej prezentujemy krótką fotorelację z tego wydarzenia.

 


 

 • 24

Wystawa grupy Kolor - 9 października

     9 października w małej galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odbyło się otwarcie wystawy zatytułowanej: Zmalowana pandemia. Mogliśmy podziwiać prace wykonane przez grupę plastyczną Kolor, działającą w MOK, prowadzoną przez p. Annę Brodę.Lokalni artyści zaprezentowali swoje prace po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Wystąwę można ogladać do 9 listopada. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

 


 

 • fifa

Wręczenie nagród w turnieju - Fifa 21

      Mszczonowski Ośrodek Kultury zorganizował turniej – Fifa 21. Zawody odbywały się w 3 kategoriach wiekowych: 10-13, 14-17 oraz kategoria Open 18+. Turniej trwał od: 24 sierpnia do 7 września 2021, w którym wzięło udział 36 osób. Uczestnicy rywalizowali systemem pucharowym, biorąc udział w grze FIFA 2021. Zawodnicy mogli rywalizować na wirtualnym boisku piłkarskim. Rywalizacja była bardzo zacięta i do ostatniej chwili nie wiadomo było kto zostanie zwycięzcą. Po zakończeniu i zsumowaniu wyników najlepsi zostali nagrodzeni. Gracze, którzy zajęli miejsca I – III otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

 

 


 

 • maraquja

19 września - „W egzotycznych klimatach”

   „W egzotycznych klimatach” pod takim hasłem odbył się wyjątkowy,niedzielny koncert w sali teatralno-kinowej MOK. O godzinie 16.00 mogliśmy zobaczysz i usłyszeć rewię taneczno-wokalną w wykonaniu zespołu Maraquja. Widowisko pełne barwnych, często zmienianych strojów estradowych, żywiołowych układów choreograficznych i porywającej do tańca muzyki. Kolejnym punktem imprezy był występ grupy Hakuna Matata, co oznacza nie martw się" lub "bez obaw". Utalentowana grupa muzyczna śpiewała w języku swahili, zulu, walof, lingala, po francusku, portugalsku, angielsku i nie tylko. Zapraszamy do obejrzenia relacji z występów.

 


 

 • 1 (4)

18 września - Góralska Hora

     18 września w sali klubowej MOK mieliśmy przyjemność gościć zespół Góralska Hora. Folk Kapela Góralska Hora hołduje rodzimej muzyce góralskiej Beskidów i Tatr w tradycyjnym, rozrywkowym oraz miłym dla ucha brzmieniu. Tradycyjnie, jak co sobotę odbyły się również Potańcówki przy dźwiękach kapeli. Poniżej przedstawiamy krótką fotorelację z tego wydarzenia. 

 


 

 • duj3

W cygańskich, gorących klimatach - 5 września

     5 września: w cygańskich, gorących klimatach - wystąpił zespół DUJ DUJ. To grupa, która posiada w swoim repertuarze tradycyjną muzykę taborową oraz utwory romskie znane i lubiane. Artyści zapewnili w niedzielne popołudnie niezapomniana słowiańsko-cygańska zabawę. Radość, charyzma, kolory, dużo dobrej energii to bardzo charakterystyczne dla tej grupy i było widoczne podczas ich niedzielnego muzyczno-tanecznego pokazu. 

 


 

 • mawt

29 sierpnia - Romantycznie, rockowo, przebojowo...

    29 sierpnia - trzeci dzień atrakcji w Amfiteatrze pod hasłem Romantycznie, rockowo, przebojowo. Na początku o godzinie. 15.00 odbył się spektakl dla najmłodszych zatytułowany: Największy bałaganiarz świata. Kolejnym punktem imprezy był występ zespołu Sax&Six, który wykonał covery znanych przebojów z różnych gatunków muzyki rozrywkowej. O godzinie 20.00 zadebiutował na scenie zespół heavy-metalowy MAWT - pochodzący z Mszczonowa i okolic. Oprócz walorów artystycznych każdy mógl skorzystać z food-trucków jak również z innych atrakcji znajdujących się w pobliżu Amfiteatru: m.in dmuchańców, gokartów, kuli itp. 

 


 

 • m14

28 sierpnia - drugi dzień atrakcji w Amfiteatrze

     28 sierpnia w sobotnie popołudnie wystąpiły dzieci i młodzież z Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Na deskach Amfiteatru swoje wokalne umiejętności zaprezentowali podopieczni dwóch grup wokalnych: Wokalizy, prowadzonej przez p. Iwonę Skwarek oraz Voice - pana p. Piotra Sadowskiego. Następnie o godz.20.00 tradycyjnie już od lipca odbyły się tańce przy dźwiękach kapeli. Zapraszamy na zabawy również w każda sobotę.

 


 

 • D3

Koncert zespołu Dreszcze - 27 sierpnia

       27 sierpnia w Amfiteatrze rozpoczął się pierwszy z trzech dni atrakcji przygotowanych przez Mszczonowski Ośrodek Kultury pod hasłem: Romantycznie, rockowo, przebojowo. Na scenie Amfiteatru mogliśmy zobaczyć i usyłyszeć zespół pop-rockowy Dreszcze. Dźwięki grane wyłącznie na żywo, pogoda ducha, radość muzykowania, doskonałe przygotowanie warsztatowe oraz doświadczenie sceniczne to wszystko niewątpliwie zaprezentowali muzycy podczas piątkowego występu.

 


 

 • P8140103

Potańcówki w Amfiteatrze

   Potańcówki na deskach Amfiteatru cieszą się ogromną popularnością. W lipcu i sierpniu co sobotę odbywały się spotkania przy dźwiękach kapeli. Również we wrześniu dla miłośników tańca i dobrej zabawy -  potańcówki będą kontynuowane w każdą sobotę o godz. 20.00. 

 


 

 • kar4

Karaoke po mszczonowsku

    Śpiewać każdy może,trochę lepiej, lub trochę gorzej... czyli karaoke po mszczonowsku. Od początku czerwca każdy mieszkaniec Mszczonowa i okolic może spróbować swoich sił przy mikrofonie na dużej scenie Amfiteatru. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek i piątek o godz.20.00.

 


 

 • 4kiery22

Lato w mieście, muzyka w amfiteatrze - 15 sierpnia

      Kolejne wydarzenia w Amfiteatrze:  jako pierwsza na plenerowej scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta OSP Mszczonów, pod batutą Kapelmistrza Szczepana Bieszczada i prowadzona przez Kierownika Janusza Kozińskiego. Po koncercie Orkiestry przyszedł czas na zespół Cztery Kiery, prowadzony przez Zbigniewa Sękulskiego. Zgromadzeni doskonale bawili się przy dźwiękach muzyki biesiadnej i popularnych piosenkach. 

 


 

 • IMG_20210814_124417_Easy-Resize.com

Teatr dla najmłodszych: O tym jak Pszczółka Maja poznała Cyber Wiedźmę

  14 sierpnia, już tradycyjnie teatr dla najmłodszych zatytułowany: O tym jak Pszczółka Maja poznała Cyber Wiedźmę. Spektakl oraz animacje taneczno-ruchowe w wykonaniu Teatru Forma. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego sobotniego wydarzenia.

 


 

 • Banau

Koncert zespołu Banau

     13 sierpnia w Amfiteatrze mogliśmy usłyszeć nieco cięższe brzmienia niż dotychczas. Na scenie zaprezentował się zespół rockowy BANAU - 3 osobowa kapela z Bydgoszczy i okolic mająca na swoim koncie ponad 500 koncertów oraz występy m.in w programie MUST BE THE MUSIC oraz w finałach WOŚP. 

 


 

 • teatrzyk4

Przygody Zefirka i Spółki

 PRZYGODY ZEFIRKA I SPÓŁKI

      1 sierpnia miała miejsce kolejna odsłona spotkań dla najmłodszych w Mszczowskim Ośrodku Kultury.  Spektakl pt. "Przygody Zefirka i Spółki " wystawili artyści "Teatru w Ruchu" z Krakowa. 

 

 


 

 • teatru_w_ruchu2

Teatr dla najmłodszych - Cyrk w ogrodzie

           Kolejna odsłona cyklicznych spotkań dla najmłodszych w mszczonowskim amfiteatrze miała miejsce w niedzielę 18 lipca. Spektakl pt. "Cyrk w ogrodzie” wystawili artyści "Teatru w Ruchu" z Krakowa. 

 


 

 • tai

Tai-Chi w Amfiteatrze

      Na scenie Amfiteatru odbywały się zajęcia Tai-Chi. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.Tai chi jest to forma ćwiczeń opierająca się na precyzji czynności ruchowych przy zachowaniu odpowiedniego tempa ich wykonywania. Solidny trening tai chi to właśnie powolne i płynne ruchy oraz głębokie, rozluźniające oddechy, dlatego taki sposób na aktywność fizyczną nie powoduje szybkiego zmęczenia ani uczucia wyczerpania. Ważny jest też wpływ tej dyscypliny na nasz umysł, bowiem pomaga nam ona racjonalizować działania i rozsądniej myśleć.

 


 

 • zlot

Zlot zabytkowych i klasycznych aut

      W niedzielę 18 lipca odbyła się w Mszczonowie pierwsza edycja Zlotu Zabytkowych i Klasycznych Aut, zorganizowana przez Mszczonowski Ośrodek Kultury i JDM KLASYCZNIE. Do podziwiania zabytkowych aut oraz udziału w innych atrakcjach zlotowych zachęcali osobiście - dyrektor MOK-u Grażyna Pływaczewska oraz Jarosław Wacławek (JDM KLASYCZNIE).

 


 

 • potancowki4

Potancówki w Amfiteatrze

      Pierwsza „Potańcówka w amfiteatrze” odbyła się w sobotę 17 lipca. Dla Mieszkańców grał zespół "Sami Swoi". Zapraszamy miłośników tańca i zabawy w każda sobotę od 20 do 23. 

 


 

 • balon9

Balonowe podróże dla najmłodszych

   „Balonowe podróże”, to tytuł spektaklu, jaki odbył się w Amfiteatrze 4 lipca w ramach wakacyjnego cyklu pn. „Teatr młodego widza – niedzielne spotkania teatralne dla najmłodszych” z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury. „Balonowe podróże” zostały wystawione przez „Teatr w Ruchu”. 

 


 

 • italia2

W gorących rytmach słonecznej Italii

     Niedziela w Amfiteatrze z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury pod tytułem: W gorących rytmach słonecznej Italii rozpoczęła się zgodnie z planem o godzinie 15.00. Na początku dla dzieci wystąpił iluzjonista Wlazłovsky, który pokazał  kilka magicznych sztuczek, czym zaciekawił zebraną publiczność, w przerwie odbyły się gry i konkursy prowadzone przez animatorki. 

 


 

 • psi3

Teatr Młodego Widza - 20 czerwca 2021

       W ramach Niedzielnych Spotkań Teatralnych dla Najmłodszych w mszczonowskim amfiteatrze wystawiony zostal spektakl - Chase i Marshalla z Psiego Patrolu - w wykonaniu artystów Teatru Forma. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci był pokaz mega baniek oraz animacje taneczno - ruchowe. Zapraszały do udziału w kolejnych cyklicznych spotkania dla najmłodszych.

 


 

 • 23

Dzień Dziecka w Amfiteatrze

    Dzień Dziecka z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury. Dla najmłodszych w miejskim amfiteatrze wystąpili artyści z Lady Fama Show, czyli Klara i Dyzio. Zabawa odbywała się pod hasłem: "Bezpiecznie, zdrowo, kolorowo". 

   Dzieci mogły uczestniczyć w pomysłowych konkursach, a także korzystać z wielu innych atrakcji, jakie czekały na nie w parku im. Jana Pawła II. Wszyscy zainteresowani mogli brać udział w zajęciach Tai Chi oraz wieczornym seansie sensasyjnego kina letniego. Warto podkreślić, że była to inauguracyjna impreza plenerowa w nowym amfiteatrze.

 


 

 • paczki13

Prezenty z okazji Dnia Dziecka

    Z okazji Dnia Dziecka Mszczonowski Ośrodek Kultury przygotował niespodziankę. W różnych częściach miasta rozłożone zostały paczki z prezentami dla najmłodszych. Znalazcom gratulujemy a wszystkim życzymy mocy radości i szczęścia z okazji Dnia Dziecka.

 


 

Koncert on-line: Kochamy Nasze Mamy

      W Dniu Matki pragniemy zaprosić wszystkie mamy (i nie tylko) na wyjątkowy koncert online: Kochamy Nasze Mamy przygotowany przez grupy wokalne działające w Mszczonowskim Ośrodku Kultury w składzie: Studio Piosenki Wokaliza, Grupa Wokalna Voice oraz Grupa Wokalna Ale Skład! Zapraszamy do obejrzenia i życzmy miłych wrażeń.

 

Koncert on-line: Kochamy Nasze Mamy

 


 

 • konkurs

Protokół z XXII Małego Konkursu Recytatorskiego

PROTOKÓŁ z posiedzenia jury

   XXII Małego Konkursu Recytatorskiego

Powiatu Żyrardowskiego – Warszawska Syrenka

15 kwietnia 2021 r.

 

 


 

 • IMG_20210420_134528

Wyniki konkursu plastycznego: Wiosna tuż tuż ...

      W marcu 2021 r. odbył się konkurs plastyczny zorganizowany przez Mszczonowski Ośrodek Kultury. Tematem konkursu było pokazanie w formie plastycznej bioróżnorodności ekosystemu polskich łąk. Prace były przesyłane w formie elektronicznej lub dostarczane osobiście do sekretariatu MOK. Konkurs został roztrzygnięty w trzech kategoriach wiekowych: kl.I-III, kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII. W konkursie wzięło udział 36 uczestników. W dniu 14 kwietnia 2021 roku zebrała się komisja oceny prac i jury wyłoniło zwycięzców tego konkursu. Przy ocenie prac przez jury brana byłapod uwagę (oprócz walorów plastycznych) samodzielność wykonania prac.

 


 

Koncert on–line z okazji Dnia Kobiet

Koncert online z okazji Dnia Kobiet 2021 zrealizował Mszczonowski Ośrodek Kultury przy udziale Event Star. Wsparcie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Koncert został przygotowany przez grupy wokalne działające przy Mszczonowskim Ośrodku Kultury w składzie: Studio Piosenki Wokaliza, Grupa Wokalna Voice, Grupa Wokalna Ale Skład!

 

 


 

Konkurs Recytatorski „Mała Syrenka” - Eliminacje Gminne - wyniki

 

PROTOKÓŁ

z posiedzenia jury konkursu recytatorskiego

„Mała Syrenka”

Eliminacje Gminne

25 marca 2021 r.

 


 

 • kartka

Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa 2020

Wyniki konkursu - Świąteczna Kartka Bożonarodzeniowa 2020

Kategoria: dzieci 5-6 lat
 
 I Miejsce: Gabriel Tomaszewski (Kartka nr 28)
 II Miejsce: Mateusz Gromek (Kartka nr 2)
III Miejsce: Alicja Kiejrys (Kartka nr 4)
 
Nagrodę publiczności otrzymuje: Iga Czarnecka  (Kartka nr 5)
 
 
 
 
Kategoria: dzieci 7-10 lat
 
I Miejsce: Sebastian Termena (Kartka nr 10)
II Miejsce: Jakub Banasiewicz (Kartka nr 15)
III Miejsce: Weronika Utkowska (Kartka nr 18)
 
Nagrodę publiczności otrzymuje: Aleksander Czarnecki (Kartka nr 14)
 
Kategoria: Młodzież 11-14 lat
 
I Miejsce: Maksymilian Arak (Kartka nr 15)
II Miejsce: Sofiyia Didych (Kartka nr 22)
III Miejsce: Laura Wasilewska  (Kartka nr 21)
 
Nagrodę publiczności otrzymuje: Dominik Soszalski (Kartka nr 24)
 
Pragniemy pogratulować laureatom oraz podziękować wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowanie Kartki Bożonarodzeniowej. Zapraszamy po odbiór nagród od poniedziałku (21.12) do środy (23.12) w godzinach 12:00 - 18:00 do Małej Galerii MOK. Zapraszamy również osoby, które nie znalazły się w gronie laureatów po odbiór nagród za udział w konkursie.

 


 

 • mikolaj

Światęcznie, Nastrojowo, Mikołajowo

Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Świątecznego:

ŚWIĄTECZNIE, NASTROJOWO, MIKOŁAJOWO

   I Miejsce ex aequo:
Justyna Zarębska (Mikołaj nr 1) i Wiktoria Weronika Rybkowska (Mikołaj nr 8)
  II Miejsce ex aequo: Karol Wiśniewski (Mikołaj nr 2) i Joanna Nazarow (Mikołaj nr 3)
 III Miejsce: Ewa Mrówczyńska (Mikołaj nr 4), Anna Salamon (Mikołaj nr 5), Oliwia Salamon (Mikołaj nr 6), Małgorzata Jakubiak (Mikołaj nr 7), Urszula Kiejrys (Mikołaj nr 9)
 
Nagrodę publiczności otrzymuje: Agnieszka Mentek (Mikołaj nr 10)

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nagrody pieniężne będą do odebrania w biurze MOK w godzinach 9:00 - 15:00 od dnia dzisiejszego do środy.Zapraszamy również osoby, które nie znalazły się w gronie laureatów po odbiór nagród za udział w konkursie.

Odnośniki

Informacje kontaktowe

MSZCZONOWSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Warszawska 33
96-320 Mszczonów

telefon/fax: (46) 857 16 63
e-mail: mok@mszczonow.pl

[obiekt mapy] Mapa dojazdu