Menu

Rok 2022

 • d11

Koncert Papieski Danuty Stankiewicz

        To było wyjątkowe wydarzenie. W niedzielę (15.05) melomani wzięli udział w nastrojowym koncercie. Na deskach amfiteatru w Mszczonowie wystąpiła wokalistka i aktorka Danuta Stankiewicz z zespołem. Koncert poświęcony był pamięci Papieża Polaka Świętego Jana Pawła II w 102. rocznicę urodzin. Przesłanie było jedno- miłość, zrozumienie, przyjaźń to klucz do budowania lepszego świata. Nie zabrakło też poezji wspaniałych twórców, wśród nich księdza Jana Twardowskiego.

 


 

 • w11

Mszczonów dawniej i dziś, zapraszamy do odwiedzenia wystaw w Małej Galerii MOK!

       Znamy laureatów konkursu plastycznego pn. „Mszczonów dawnych lat”. Od soboty (14.05) w Małej Galerii MOK-u można podziwiać dwie wystawy, w tym zwycięskich w konkursie prac oraz pn. „Samorząd terytorialny Mszczonowa na przestrzeni 32 lat”. Pierwsza ukazuje Mszczonów i ważne miejsca dla mieszkańców, prace wykonane zostały techniką szkicową.

 


 

 • 9

Jacek Zielonka we wspomnieniach - 7 maja

        Uczciliśmy pamięć Jacka Zielonki. W sobotę (7.05) w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert poświęcony zmarłemu w styczniu zeszłego roku kapelmistrzowi Orkiestry Dętej OSP Mszczonów. Wydarzenie zgromadziło rodzinę, znajomych i przyjaciół Jacka. Hejnał Mszczonowa skomponowany przez muzyka zagrał jego syn, Artur Zielonka. Byłego kapelmistrza wspominali też: ksiądz prałat Tadeusz Przybylski, burmistrz Józef Grzegorz Kurek, Małgorzata Szyszka- koleżanka ze studiów i Piotr Dymecki.

 


 

 • mok4

Reprezentacja MOK- u na Ursynowskim Turnieju Tańca Sportowego - 23 kwietnia

        Gratulujemy! To były świetne występy. W minioną sobotę (23.04) Oliwia Pierzak, Patrycja Strzelecka i Amelia Mechlińska z grupy tanecznej prowadzonej w Mszczonowskim Ośrodku Kultury przez Karolinę Zdzieszyńską wzięły udział w Ursynowskim Turnieju Tańca Sportowego 2022. Dziewczyny długo się przygotowywały by wystąpić jak najlepiej. Było warto bo jest się z czego cieszyć. Oliwia Pierzak i Patrycja Strzelecka zajęły 2 miejsce w kategorii Modern Duety 2010-2013, a w kategorii Modern Solo 2012 Patrycja Strzelecka zajęła również 2 miejsce. W kategorii PAI 2012 Amelia Mechlińska zajęła 17 miejsce, 10-te w kategorii PAI 2013 zajęła Oliwia Pierzak.

 


 

 • Roman

Wernisaż Romana Zabłockiego - 23 kwietnia

   Od 23 kwietnia w Mszczonowskim Ośrodku Kultury można oglądać wystawę prac Romana Zabłockiego, utalentowanego mieszkańca naszego miasta.Artysta urodził się 21.02.1961 roku, pasję malarską odkrył w sobie kilka dekad temu. Dziś jest rozpoznawalny w środowisku twórców. Obrazy Romana Zabłockiego znalazły uznanie nie tylko w Polsce, ale również trafiły do Szkocji, Belgii, Holandii, są w dalekiej Syberii. Można je oglądać także na Facebooku „Malowanie z Papużką”.

 


 

 • maciej

Spotkanie z Sylwestrem Maciejem Maciejewskim

        Cóż to był za wieczór. Sylwester Maciej Maciejewski, wybitny aktor z Mszczonowa był w sobotę (2.04) specjalnym gościem Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Spotkanie to fantastyczne wspomnienia lat mszczonowskich, studiów aktorskich, pracy na scenie i bardzo popularnej ostatnio roli w serialu „Ranczo”. Anegdoty, żarty, ale też wspólne śpiewanie i zapewnienie do szybkiego zobaczenia. Spotkanie odbyło się w ramach zaplanowanych wydarzeń z okazji 645 -lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

 


 

 • wernisaz

Nie tylko wystawa, ale też wyjątkowe inspiracje - 26 marca

       W Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury w sobotę (26.03) odbył się wernisaż wystawy pn. „Artyści ze Skierniewic malarstwo”. To niezwykła ekspozycja prac malarskich artystów ze skierniewickiej grupy Plama. Niemal każdy obraz który został pokazany ma swoją historię, przywołuje wspomnienia, obrazy są zapisem ważnych wydarzeń w życiu artystów.

 


 

 • recytacja

23. Mały Konkurs Recytatorski Powiatu Żyrardowskiego

      Anna Jankowska ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie, Antoni Michalicki ze SP w Korytowie i Jakub Szymański ze Szkoły Podstawowej w Lutkówce, to reprezentanci powiatu żyrardowskiego w 45. Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka. Taką decyzję podjęło jury w środę 23 marca. W sumie w konkursie powiatowym wystartowało 16 recytatorów.Oceniali. Jerzy Łazewski, Anna Mizińska, Danuta Wójt i Hanna Fibich.

 


 

 • 275978593_5363822110314000_4883853451947758640_n

Najlepsi recytatorzy wybrani!

       Eliminacje gminne konkursu recytatorskiego za nami. Wystartowało w nich 41 recytatorów. To reprezentacje placówek oświatowych w terenu miasta i gminy Mszczonów. Jury w składzie: Anna Mizińska, Jerzy Łazewski (przewodniczący jury), Hanna Fibich i Danuta Wójt spotkało się dziś by ocenić uczestników konkursu i wybrać ośmioro recytatorów, którzy wystąpią podczas konkursu powiatowego. Kolejne zmagania już 23 marca o godzinie 10 tym razem w sali kinowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

 


 

 • Koncert_Ukraina

Zebraliśmy 13397,58 złotych na pomoc mieszkańcom Ukrainy!

      Dziękujemy Wam, jesteście niezawodni! Zebraliśmy 13397,58 złotych na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Jesteście wielcy, dzięki Waszemu wsparciu podczas niedzielnego (6.03) koncertu charytatywnego „Mszczonowskie Serca dla Ukrainy” zebraliśmy 13397,58 złotych. Pieniądze zostały przekazane na pomoc obywatelom Ukrainy. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z niedzielnej imprezy.

 


 

 • deredas11

Koncert z okazji Dnia Kobiet - 5 marca

      Przeboje Krzysztofa Krawczyka i Elvisa Presleya w wykonaniu Mirosława Deredasa zabrzmiały w sobotę (5.03) w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Koncert był prezentem dla pań z okazji Dnia Kobiet. Życzę paniom żeby były zdrowe i szczęśliwe. Pieniądze szczęścia nie dają jak mówiła Marilyn Monroe, jednak radość przynoszą zakupy, także dla pań samych złotych kart bankowych, dodał Marek Baumel, kierownik MOK-u, witając gości.

 


 

 • 1marca5

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      1 Marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w tym trudnym czasie przygotowaliśmy musical upamiętniający Losy Polaków. Na scenie wystąpili: Bogdan Szymańczak, Jacek Golbert, Sławomir Maszewski. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 


 

 • f20

Ferie - czas talentów w Mszczonowskim Ośrodku Kultury

      Warsztaty muzyczne, plastyczne, wokalne, taneczne, przedstawienia teatralne, filmy niespodzianki, warsztaty dla dzieci ze Stowarzyszenia Uśmiech Dziecka, zajęcia Klubu Malucha, karaoke, wspólne śpiewanie, te i inne atrakcje czekały na miłośników sztuki i dobrej zabawy podczas ferii w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.

 


 

 • s2

„Prastara Książnica- Skarb i tajemnica”

  „Prastara Książnica- Skarb i tajemnica” to tytuł przedstawienia Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa jakie odbyło się dla dzieci w ramach ferii w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Wystawiona bajka promowała czytelnictwo i świadome korzystanie z Internetu. We współczesnym świecie często mawia się, że Internet to skarbnica wiedzy. Bez trudu i większego wysiłku znajdziemy tam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy to oznacza, że biblioteki pustoszeją? Książki i papierowe encyklopedie nie są nam
już potrzebne? Nic bardziej mylnego!

 


 

 • mok5

    Poranek filmowy, koncert kolęd, licytacje i finisaż wystawy Elżbiety Danuty Lipskiej, te wydarzenia odbyły się w Mszczonowskim Ośrodku Kultury w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do MOK-u przyszli wolontariusze z puszkami i gadżetami przeznaczonymi na licytację. W niedzielę (30.01) zagrały gorące serca. Publiczność znakomicie się bawiła i nie szczędziła grosza na ważny cel.

 


 

Odnośniki

Kontakt

MSZCZONOWSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Warszawska 33
96-320 Mszczonów

telefon/fax: (46) 857 16 63
e-mail: mok@mszczonow.pl

[obiekt mapy] Mapa dojazdu