Menu

Wydarzenia - rok 2022

 • dr2

Jarmark Bożonarodzeniowy w Mszczonowie zakończył rok jubileuszowy miasta!

         To był weekend (10,11.12) pełen atrakcji i wrażeń. W Mszczonowie odbył się pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy podczas którego nie zabrakło rękodzieła, dań świątecznych czy występów na scenie. W sobotę do Mszczonowa przyjechali artyści Teatru w Ruchu z przedstawieniem „Mikołajki- Zapominajki”. Wieczorem odbył się świąteczny koncert Kapeli Beskidzkiej, przybyli także szczudlarze i Mikołaj z Mikołajką ze słodkościami, którymi obdarowywali dzieci.

 


 

 • 13 (2)

„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród” - 11 listopada

       „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród”- koncert z wyjątkowym przesłaniem. 11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości każdego roku w Mszczonowie ma uroczystą oprawę To czas kiedy manifestujemy uczucia patriotyczne, przywiązanie do Ojczyzny, to też upamiętnienie tych, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość naszego kraju. W tym roku Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprosił na koncert w wykonaniu Danuty Stankiewicz z zespołem.

 


 

 • 12

Wystawa grupy Kolor - "Tykocińskie impresje"

        22 października w Małej Galerii MOK miało miejsce otwarcie wystawy mszczonowskiej grupy plastycznej "Kolor" zatytułowanej - Tykocińskie impresje. W czerwcu 2022 roku grupa "Kolor" wyjechała na kilkudniowy plener do Tykocina. W plenerze wzieły udział również osoby z zaprzyjaźnionej pracowni plastycznej Plama.

 


 

 • 2

Mszczonowski Dzień Seniora i konkurs na najlepsze ciasto „Palce lizać”

      Sobota (15.10) w Mszczonowskim Ośrodku Kultury upłynęła pod znakiem obchodów święta seniorów. Tego dnia odbył się też konkurs na najpyszniejsze ciasto, a Józef Grzegorz Kurek burmistrz Mszczonowa otrzymał najwyższe odznaczenie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Pyszne, słodkie, wyrafinowane, tak w skrócie można określić ciasta zgłoszone do konkursu „Palce lizać”. Ciasta oceniało jury (burmistrz Józef Grzegorz Kurek, Krystyna Ozga, Barbara Gryglewska, Marek Baumel, Marek Zientek, Aleksandra Karolak) oraz publiczność.

 


 

 • auta1_1

Amerykańskie pojazdy, warsztaty malarskie, profilaktyka oraz występy artystyczne. Za nami weekend pełen wrażeń!!!

        Miłośnicy amerykańskich aut mieli powody do zadowolenia. W miniony weekend (24-25.09) w Zbiroży podziwiali prawdziwe perełki motoryzacji, przyjechali kolekcjonerzy z całej Polski. Na scenie zaś królowali artyści. W sobotę o pojazdach opowiadał ich znawca- dziennikarz Przemysław Szafrański, znakomity koncert dał zespół „Zagrali i poszli”. Można było także skosztować pysznych dań serwowanych na miejscu.

 


 

 • z1 (1)

Grażyna Pływaczewska dyrektor Mszczonowskiego Ośrodka Kultury otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

          Grażyna Pływaczewska, dyrektor Mszczonowskiego Ośrodka Kultury odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W obecności rodziny, przyjaciół, współpracowników dekoracji dokonał wczoraj (16.09) burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek. Przypomniał, że pani dyrektor od osiemnastu lat kieruje Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury. W imieniu współpracowników gratulacje złożył kierownik Marek Baumel. Grażyna Pływaczewska to wybitny człowiek kultury ale też wrażliwa kobieta, która w sposób naturalny dla siebie dostrzega drugiego człowieka, inspiruje ciekawością świata i czyni naszą „Małą Ojczyznę” lepszą.

 


 

 • m3

Mszczonowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ruszył po wakacjach

          Mszczonowski Uniwersytet Trzeciego Wieku ruszył po wakacjach. W piątek 16 września oficjalnie rozpoczął się rok akademicki w Mszczonowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Studenci spotkali się na wykładzie inauguracyjnym, który wygłosił prof. dr hab. Witold Rakowski. Wykład dotyczył demografii na przestrzeni lat. W październiku ruszają zajęcia.

 


 

 • doz11

Podziękowaliśmy za plony!!!

       Dożynki Gminne w Osuchowie (4.09), to był wspaniały czas wspólnej zabawy i podziękowania za plony! Msza Święta, występy artystyczne, życzenia, by kolejny rok nie był gorszy od 2022 i podziękowanie rolnikom, sadownikom za plony- w ten sposób świętowaliśmy tegoroczne Gminne Dożynki w Osuchowie. Dożynki rozpoczęła Msza Święta, po której goście przeszli na teren, gdzie odbywała się zabawa. Tradycyjnie odbył się konkurs na najpiękniejszy dożynkowy wieniec.

 


 

 • z55 (2)

Kulturalny koniec wakacji

     Zakończyliśmy wakacje w amfiteatrze. Przez cały weekend było wiele ciekawych wydarzeń. W piątek rozpoczęliśmy tradycyjnie Zumbą z Moniką Wicińską, zajęcia nie znikają wraz z końcem wakacji, wręcz przeciwnie. W sobotę amfiteatr zawładnęli artyści i świetna publiczność. Była propozycja dla dzieci, czyli przedstawienie w wykonaniu artystów „Teatru w ruchu” i coś dla starszej publiczności. Przeboje znanych grup rockowych i własne przedstawili muzycy z Grodziska Mazowieckiego - zespół Lockdown.

 


 

 • k1

Harcerski krąg, taniec, muzyka, artyści- za nami kolejny kulturalny weekend

        To był weekend pod gwiazdami. W piątek (12.08) z Moniką Wicińską na deskachamfiteatru zumbę szlifowali jej miłośnicy, dla harcerzy ten dzień jednak okazał sięczasem wspomnień. W Zbiroży, w Ośrodku Rekreacyjnym Hotelu Panorama byłobardzo gwarno. Przyjechali harcerze rożnych pokoleń. To był czas na opowiadanie anegdot, wspominanie obozów, biwaków, wspólnych przeżyć. To były piękne chwile,kiedy jadło się w menażkach, robiło psikusy, każdy wyjazd wiązał się z długimi przygotowaniami i dużą radością. Spaliśmy w namiotach, pełniliśmy warty, robiliśmy podchody, wspominają Joanna i Marcin, harcerze z lat 90.

 


 

 • w33

Weekend pełen wrażeń z Mszczonowskim Ośrodkiem Kultury

        To był kolejny weekend pełen wrażeń. Rozpoczęliśmy go od piątkowej zumby z Moniką Wicińską, by podszlifować formę przed sobotą. W sobotę tradycyjnie już Mszczonowski Ośrodek Kultury zaprosił na wieczorną potańcówkę. Tym razem pogoda spłatała nam figla i zdecydowaliśmy się na przeniesienie imprezy z amfiteatru do budynku MOK-u. Ależ było cudownie. Z tygodnia na tydzień przybywa miłośników tańca. Wraz z pierwszymi dźwiękami kapeli, na parkiecie pojawiło się wiele par. W niedzielę trzymaliśmy kciuki za pogodę, tym razem udało się. I wieczorny koncert miał miejsce w przepięknym amfiteatrze.

 


 

 • z6

To był udany kulturalny weekend w Mszczonowie

           Od piątku (15.07) do niedzieli (17.07), w Mszczonowie odbywały się wydarzenia w ramach obchodów jubileuszu Miasta. W piątek było sportowo, zumba dla mieszkańców cieszyła się ogromną popularnością. Dopisała pogoda, całość prowadziła pełna energii, uwielbiana trenerka Monika Wicińska. Zainteresowanie tym rodzajem propozycji spowodowało, że Grażyna Pływaczewska dyrektor Mszczonowskiego Ośrodka Kultury zdecydowała o zwiększeniu tej oferty. Teraz na zumbę do amfiteatru zapraszamy w poniedziałki, środy, czwartki i piątki od godziny 19. Po wieczornej piątkowej (15.07) zumbie, gdy zapadał zmierzch w prezentacji wspominaliśmy wspaniałego byłego kapelmistrza Orkiestry Dętej OSP Mszczonów, świętej pamięci Jacka Zielonkę. W tym roku skończyłby 55 lat. 

 


 

 • t2_Easy-Resize.com

Teatrzyk dla dzieci w Amfiteatrze

       To było wspaniałe niedzielne (3.07) popołudnie. Dziękujemy, że byliście z nami! Specjalnie dla najmłodszych wystąpili aktorzy Teatru w Ruchu w przedstawieniu „Zimowa Kraina Czarów”. Było wesoło, dzieci w wakacyjnych nastrojach włączały się do zabawy. W przedstawieniu mieszkańcy lodowej krainy: Pingwin Tup Tup, Łoś Anatol i Śnieżynka Marcelinka trafiają na folder zapraszający do Ciepłych Krajów, gdzie znajduje się... Magiczny Pył!

 


 

 • mok11

Blisko 4 mln złotych dotacji dla Mszczonowa, budynek MOK-u przejdzie termomodernizację!

          W poniedziałek (6.06) w sali klubowej MOK-u burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, skarbnik Aneta Ciechańska- Gołyńska oraz przedstawiciele samorządu województwa mazowieckiego: wicemarszałek Wiesław Raboszuk, radni województwa mazowieckiego podpisali umowę na dofinansowanie termomodernizacji budynku MOK-u, Szkoły Podstawowej w Lutkówce oraz siedziby OSP w Mszczonowie. Mszczonów na inwestycje otrzyma w sumie blisko 4 mln złotych.

 


 

 • siem3 (2)

Złote, Srebrne i Zielone Siemionówki rozdane!

        W piątek (3.06) w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbył się VIII Mazowiecki Konkurs Przyjaciół Słowa im. Wojciecha Siemiona. Tegoroczna edycja jest szczególna, bo stacjonarnie wraca po trzech latach pandemii oraz odbywa się w dziesiątą rocznicę powstania Unii Poetyckiej Wojciecha Siemiona. „Konkurs potwierdził tezę, że młodzi ludzie w sposób delikatny i wyczulony reagują na to, co dzieje się wokół nas. To wiersze przemyślane i refleksyjne. Młodzi poeci potrafią obserwować co dzieje się wokoło i reagować”, mówił przewodniczący jury Andrzej Dębkowski. Prace, nadesłane wiersze oceniali też: Dorota Jaworska, Anna Czarnecka, nad całością czuwały: Barbara Kasper-Siemion i Grażyna Pływaczewska.

 


 

 • dor11

Dorota Jaworska spotkała się z czytelnikami w Mszczonowie

       Trudno mi mówić o wojnie, 40. rocznicę ślubu spędziliśmy z mężem w ukraińskim schronie, mówiła w piątek (3.06) podczas spotkania z czytelnikami poetka i dziennikarka Dorota Jaworska. Dorota Jaworska na stałe mieszka w Kijowie, teraz jest w Polsce u swoich przyjaciół. Uciekli z mężem przed wojną. Wcześniej jednak bywała na Mazowszu dość często u swoich przyjaciół: Wojciecha Siemiona i Barbary Kasper-Siemion, sama określa ostatnie dwulecie ich znajomości jako najwspanialszy czas w życiu.

 


 

 • jub1

Mszczonów świętuje urodziny!!!

          Tu jest nasze serce, tu jest nasz dom! Nasze Miasto świętuje urodziny. W sobotę (28.05) w hali sportowej odbyła się uroczystość z okazji 645- lecia nadania praw miejskich dla Mszczonowa. Wyjątkowa okazja stała się doskonałym momentem do wręczenia odznaczeń: „Honorowy Obywatel Gminy Mszczonów” i „Zasłużony Dla Gminy Mszczonów” oraz stypendiów sportowych. Było mnóstwo wzruszeń, wspomnień, spotkań z przyjaciółmi, rodziną, znajomymi sprzed lat. Nie zabrakło tradycyjnego tortu. Dla publiczności wystąpił mszczonowski zespół Mister Dex. Na koniec przygotowana została potańcówka dla mieszkańców przy dźwiękach kapeli „Sami Swoi”.

 

 


 

 • dzien20

Mamy kochane Mamy - koncert w MOK

    „Mamy kochane Mamy”, pod takim hasłem 26 maja odbył się koncert w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Na scenie wystąpili młodzi wokaliści z grup działających w MOK-u. Swoim podopiecznym towarzyszyli instruktorzy grup: Voice, Wokaliza i Ale Skład. Było uroczyście i wzruszająco. Wydarzenie dedykujemy Mamom, tym które są z nami i które przeszły do wieczności, mówiła Luiza Wirowska-Sadowska zapowiadając jeden z utworów. W niezwykłą atmosferę wprowadziła publiczność Iwona Skwarek. Naładowałyśmy akumulatory, było pięknie mówiła po koncercie jedna z Mam, w nim uczestnicząca.

 


 

 • d11

Koncert Papieski Danuty Stankiewicz

        To było wyjątkowe wydarzenie. W niedzielę (15.05) melomani wzięli udział w nastrojowym koncercie. Na deskach amfiteatru w Mszczonowie wystąpiła wokalistka i aktorka Danuta Stankiewicz z zespołem. Koncert poświęcony był pamięci Papieża Polaka Świętego Jana Pawła II w 102. rocznicę urodzin. Przesłanie było jedno- miłość, zrozumienie, przyjaźń to klucz do budowania lepszego świata. Nie zabrakło też poezji wspaniałych twórców, wśród nich księdza Jana Twardowskiego.

 


 

 • w11

Mszczonów dawniej i dziś, zapraszamy do odwiedzenia wystaw w Małej Galerii MOK!

       Znamy laureatów konkursu plastycznego pn. „Mszczonów dawnych lat”. Od soboty (14.05) w Małej Galerii MOK-u można podziwiać dwie wystawy, w tym zwycięskich w konkursie prac oraz pn. „Samorząd terytorialny Mszczonowa na przestrzeni 32 lat”. Pierwsza ukazuje Mszczonów i ważne miejsca dla mieszkańców, prace wykonane zostały techniką szkicową.

 


 

 • 9

Jacek Zielonka we wspomnieniach - 7 maja

        Uczciliśmy pamięć Jacka Zielonki. W sobotę (7.05) w Mszczonowskim Ośrodku Kultury odbył się koncert poświęcony zmarłemu w styczniu zeszłego roku kapelmistrzowi Orkiestry Dętej OSP Mszczonów. Wydarzenie zgromadziło rodzinę, znajomych i przyjaciół Jacka. Hejnał Mszczonowa skomponowany przez muzyka zagrał jego syn, Artur Zielonka. Byłego kapelmistrza wspominali też: ksiądz prałat Tadeusz Przybylski, burmistrz Józef Grzegorz Kurek, Małgorzata Szyszka- koleżanka ze studiów i Piotr Dymecki.

 


 

 • mok4

Reprezentacja MOK- u na Ursynowskim Turnieju Tańca Sportowego - 23 kwietnia

        Gratulujemy! To były świetne występy. W minioną sobotę (23.04) Oliwia Pierzak, Patrycja Strzelecka i Amelia Mechlińska z grupy tanecznej prowadzonej w Mszczonowskim Ośrodku Kultury przez Karolinę Zdzieszyńską wzięły udział w Ursynowskim Turnieju Tańca Sportowego 2022. Dziewczyny długo się przygotowywały by wystąpić jak najlepiej. Było warto bo jest się z czego cieszyć. Oliwia Pierzak i Patrycja Strzelecka zajęły 2 miejsce w kategorii Modern Duety 2010-2013, a w kategorii Modern Solo 2012 Patrycja Strzelecka zajęła również 2 miejsce. W kategorii PAI 2012 Amelia Mechlińska zajęła 17 miejsce, 10-te w kategorii PAI 2013 zajęła Oliwia Pierzak.

 


 

 • Roman

Wernisaż Romana Zabłockiego - 23 kwietnia

   Od 23 kwietnia w Mszczonowskim Ośrodku Kultury można oglądać wystawę prac Romana Zabłockiego, utalentowanego mieszkańca naszego miasta.Artysta urodził się 21.02.1961 roku, pasję malarską odkrył w sobie kilka dekad temu. Dziś jest rozpoznawalny w środowisku twórców. Obrazy Romana Zabłockiego znalazły uznanie nie tylko w Polsce, ale również trafiły do Szkocji, Belgii, Holandii, są w dalekiej Syberii. Można je oglądać także na Facebooku „Malowanie z Papużką”.

 


 

 • maciej

Spotkanie z Sylwestrem Maciejem Maciejewskim

        Cóż to był za wieczór. Sylwester Maciej Maciejewski, wybitny aktor z Mszczonowa był w sobotę (2.04) specjalnym gościem Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Spotkanie to fantastyczne wspomnienia lat mszczonowskich, studiów aktorskich, pracy na scenie i bardzo popularnej ostatnio roli w serialu „Ranczo”. Anegdoty, żarty, ale też wspólne śpiewanie i zapewnienie do szybkiego zobaczenia. Spotkanie odbyło się w ramach zaplanowanych wydarzeń z okazji 645 -lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

 


 

 • wernisaz

Nie tylko wystawa, ale też wyjątkowe inspiracje - 26 marca

       W Małej Galerii Mszczonowskiego Ośrodka Kultury w sobotę (26.03) odbył się wernisaż wystawy pn. „Artyści ze Skierniewic malarstwo”. To niezwykła ekspozycja prac malarskich artystów ze skierniewickiej grupy Plama. Niemal każdy obraz który został pokazany ma swoją historię, przywołuje wspomnienia, obrazy są zapisem ważnych wydarzeń w życiu artystów.

 


 

 • recytacja

23. Mały Konkurs Recytatorski Powiatu Żyrardowskiego

      Anna Jankowska ze Szkoły Podstawowej w Mszczonowie, Antoni Michalicki ze SP w Korytowie i Jakub Szymański ze Szkoły Podstawowej w Lutkówce, to reprezentanci powiatu żyrardowskiego w 45. Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka. Taką decyzję podjęło jury w środę 23 marca. W sumie w konkursie powiatowym wystartowało 16 recytatorów.Oceniali. Jerzy Łazewski, Anna Mizińska, Danuta Wójt i Hanna Fibich.

 


 

 • 275978593_5363822110314000_4883853451947758640_n

Najlepsi recytatorzy wybrani!

       Eliminacje gminne konkursu recytatorskiego za nami. Wystartowało w nich 41 recytatorów. To reprezentacje placówek oświatowych w terenu miasta i gminy Mszczonów. Jury w składzie: Anna Mizińska, Jerzy Łazewski (przewodniczący jury), Hanna Fibich i Danuta Wójt spotkało się dziś by ocenić uczestników konkursu i wybrać ośmioro recytatorów, którzy wystąpią podczas konkursu powiatowego. Kolejne zmagania już 23 marca o godzinie 10 tym razem w sali kinowej Mszczonowskiego Ośrodka Kultury.

 


 

 • Koncert_Ukraina

Zebraliśmy 13397,58 złotych na pomoc mieszkańcom Ukrainy!

      Dziękujemy Wam, jesteście niezawodni! Zebraliśmy 13397,58 złotych na pomoc mieszkańcom Ukrainy. Jesteście wielcy, dzięki Waszemu wsparciu podczas niedzielnego (6.03) koncertu charytatywnego „Mszczonowskie Serca dla Ukrainy” zebraliśmy 13397,58 złotych. Pieniądze zostały przekazane na pomoc obywatelom Ukrainy. Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji z niedzielnej imprezy.

 


 

 • deredas11

Koncert z okazji Dnia Kobiet - 5 marca

      Przeboje Krzysztofa Krawczyka i Elvisa Presleya w wykonaniu Mirosława Deredasa zabrzmiały w sobotę (5.03) w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Koncert był prezentem dla pań z okazji Dnia Kobiet. Życzę paniom żeby były zdrowe i szczęśliwe. Pieniądze szczęścia nie dają jak mówiła Marilyn Monroe, jednak radość przynoszą zakupy, także dla pań samych złotych kart bankowych, dodał Marek Baumel, kierownik MOK-u, witając gości.

 


 

 • 1marca5

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

      1 Marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w tym trudnym czasie przygotowaliśmy musical upamiętniający Losy Polaków. Na scenie wystąpili: Bogdan Szymańczak, Jacek Golbert, Sławomir Maszewski. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

 


 

 • f20

Ferie - czas talentów w Mszczonowskim Ośrodku Kultury

      Warsztaty muzyczne, plastyczne, wokalne, taneczne, przedstawienia teatralne, filmy niespodzianki, warsztaty dla dzieci ze Stowarzyszenia Uśmiech Dziecka, zajęcia Klubu Malucha, karaoke, wspólne śpiewanie, te i inne atrakcje czekały na miłośników sztuki i dobrej zabawy podczas ferii w Mszczonowskim Ośrodku Kultury.

 


 

 • s2

„Prastara Książnica- Skarb i tajemnica”

  „Prastara Książnica- Skarb i tajemnica” to tytuł przedstawienia Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa jakie odbyło się dla dzieci w ramach ferii w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Wystawiona bajka promowała czytelnictwo i świadome korzystanie z Internetu. We współczesnym świecie często mawia się, że Internet to skarbnica wiedzy. Bez trudu i większego wysiłku znajdziemy tam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy to oznacza, że biblioteki pustoszeją? Książki i papierowe encyklopedie nie są nam
już potrzebne? Nic bardziej mylnego!

 


 

 • mok5

    Poranek filmowy, koncert kolęd, licytacje i finisaż wystawy Elżbiety Danuty Lipskiej, te wydarzenia odbyły się w Mszczonowskim Ośrodku Kultury w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do MOK-u przyszli wolontariusze z puszkami i gadżetami przeznaczonymi na licytację. W niedzielę (30.01) zagrały gorące serca. Publiczność znakomicie się bawiła i nie szczędziła grosza na ważny cel.

 


 

Odnośniki

Informacje kontaktowe

MSZCZONOWSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Warszawska 33
96-320 Mszczonów

telefon/fax: (46) 857 16 63
e-mail: mok@mszczonow.pl

[obiekt mapy] Mapa dojazdu