Menu

Wydarzenia - rok 2022

„Prastara Książnica- Skarb i tajemnica”

Świat bez WiFi jest ciekawszy, czyli przygody Kiry i jej przyjaciół


   „Prastara Książnica- Skarb i tajemnica” to tytuł przedstawienia Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa jakie odbyło się dla dzieci w ramach ferii w Mszczonowskim Ośrodku Kultury. Wystawiona bajka promowała czytelnictwo i świadome korzystanie z Internetu.We współczesnym świecie często mawia się, że Internet to skarbnica wiedzy. Bez trudu i większego wysiłku znajdziemy tam odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy to oznacza, że biblioteki pustoszeją? Książki i papierowe encyklopedie nie są nam już potrzebne? Nic bardziej mylnego!


   We wtorkowym (1.02) przedstawieniu dzieci poznały odkrywcę- piratkę Kirę, która chętnie podróżuje. W telefonie ustala plan wycieczek i z determinacją płynie na swoim statku do celu. Pewnego dnia dociera do zaginionej wyspy, na której podobno ukryty jest skarb. Kiedy szczęśliwa próbuje otworzyć swoją internetowa mapę,okazuje się, że na wyspie nie ma.... WiFi. Co teraz zrobić i jak sobie poradzić?

Jak rozpalić ognisko? Jak rozbić obóz? Na te pytania dotąd odpowiadał Kirze Internet.Teraz musi radzić sobie sama. Dziewczynka wkrótce spotyka tygrysa, mieszkańca wyspy. Nowy znajomy pomaga piratce poznać wyspę. Okazuje się, że może zaprowadzić Kirę do Starszego Wyspy najmądrzejszego człowieka na planecie.Starszy Wyspy przekazał dziewczynce rebus, do rozwiązania z przyjaciółmi. Na papirusie widnieje napis „Książnica”. Dzieci wspólnie z aktorami wybrały się w interesującą podróż z przygodami.
Przedstawienie pokazało, że życie bez Internetu jest także bardzo interesujące i pełne dobrej zabawy.

  • s2
  • s1

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

MSZCZONOWSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Warszawska 33
96-320 Mszczonów

telefon/fax: (46) 857 16 63
e-mail: mok@mszczonow.pl

[obiekt mapy] Mapa dojazdu