Menu

Wydarzenia - rok 2022

Spotkanie z Sylwestrem Maciejem Maciejewskim

       Sylwester Maciej Maciejewski specjalnym gościem Mszczonowskiego Ośrodka Kultury

         Cóż to był za wieczór. Sylwester Maciej Maciejewski, wybitny aktor z Mszczonowa był w sobotę (2.04) specjalnym gościem Mszczonowskiego Ośrodka Kultury. Spotkanie to fantastyczne wspomnienia lat mszczonowskich, studiów aktorskich, pracy na scenie i bardzo popularnej ostatnio roli w serialu „Ranczo”. Anegdoty, żarty, ale też wspólne śpiewanie i zapewnienie do szybkiego zobaczenia. Spotkanie odbyło się w ramach zaplanowanych wydarzeń z okazji 645 -lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

          Sylwester Maciej Maciejewski urodził się 10 lipca 1955 roku w Żyrardowie. Dzieciństwo spędził w Mszczonowie, tutaj ukończył szkołę podstawową i liceum.Po liceum początkowo planował zdawać na prawo, jednak w konsekwencji zdecydował się na aktorstwo. Studia ukończył w 1978 roku.

          Ten czas wspomina jako inspirujący, mógł bowiem uczyć się od najlepszych. Opiekunem pierwszego roku był Tadeusz Łomnicki, dziekanem Andrzej Łapicki, na drugim roku wykładali: Rena Tomaszewska i Jan Świderski, na trzecim Ryszarda Hanin i Ludwik René. Pierwszy dyplom Sylwester Maciej Maciejewski przygotowywał z Andrzejem Szczepkowskim i Wojciechem Pokorą, dwa następne z Janem Kulczyńskim i Tomaszem Grochoczyńskim oraz Piotrem Cieślakiem.

           Pierwsze zatrudnienie otrzymał w Teatrze Komedia pod dyrekcją Olgi Lipińskiej, pracował w nim 9 lat. Kolejne 21 lat Sylwester Maciej Maciejewski spędził w Teatrze Powszechnym. Teatr wspomina jako wspaniałe miejsce, pracowali tam wówczas: Krystyna Janda, Janusz Gajos, Zbigniew Zapasiewicz, Bronisław Pawlik, Franciszek Pieczka, Gustaw Lutkiewicz, Władysław Kowalski.

           Doświadczeni aktorzy dzielili się swoją wiedzą, to było mobilizujące i krzepiące, dodaje aktor wywodzący się ze Mszczonowa. Spotkanie w Mszczonowie to też wspomnienia lat dziecięcych i młodzieńczych, czasów harcerstwa, szkół, przyjaźni.Było wspólne śpiewanie i dyskusja między innymi o serialu „Ranczo”, rola Macieja Solejuka przyniosła aktorowi ogromną popularność.

 

 

Spotkanie z Sylwestrem Maciejem Maciejewskim

  • maciej
  • maciej3
  • maciej2
  • maciej10
  • maciej9
  • maciej8
  • maciej7
  • maciej6
  • maciej5

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

MSZCZONOWSKI OŚRODEK KULTURY
ul. Warszawska 33
96-320 Mszczonów

telefon/fax: (46) 857 16 63
e-mail: mok@mszczonow.pl

[obiekt mapy] Mapa dojazdu